EBS

ELEKTRONİK BİLET SİSTEMİ

REFERANSLARIMIZ

25+FİRMA

18 yılı aşkın süredir EBS kullanıyor

250+NOKTADA

Her gün binlerce bilet satılıyor

50M+BİLET

Her yıl miyonlarca yolcu bileti kesiliyor

Elektronik Bilet Sistemi

Elektronik Bilet Sistemi, 2002 yılında henüz birkaç seyahat firması dışında bilgisayarın kullanılmadığı, kâğıt, kalem ve kâtip temeli üzerine kurulmuş bir yapıyı düzenlemek amacıyla geliştirilmeye başlanmıştır. Kullanım kolaylığı esas alınarak, kâğıt ve kalem ile çalışma şekli, eksiklikleri ve kaçakları önlenerek aynen bilgisayar ortamında oluşturulmuştur. Bu sayede kara düzen diye tabir edilen çalışma şekline alışmış firmaların sisteme entegre olmaları kolaylaştırılmış ve hızlandırılmıştır.

Sektördeki hesap karmaşasına son vermek amacıyla geliştirilen yazılım sistemi, değişen piyasa şartlarına ve mevzuatlara uygun olarak halen aktif olarak geliştirilmeye devam etmektedir.

Elektronik Bilet Sistemi ulusal ve uluslararası birçok firma tarafından 200’e yakın noktada başarıyla kullanılmaktadır.

Elektronik Bilet Sistemi uygulaması, parametrik yapısıyla farklı kategorilerdeki birçok işletmenin ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir.

Tarifeli yolcu taşımacılığı yapan D1 yetki belgeli firmalar
Arızi yolcu taşımacılığı yapan D2 yetki belgeli firmalar
Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan firmalar
Gezi, tur vb. yolcu taşımacılığı yapan Belediyeler, Turizm Acenteleri vb.
Belirli bir araç şeması üzerinde rezervasyon ve biletleme operasyonu yapan tüm işletmeler

BENZERSİZ ÖZGÜN TASARIM

Piyasadaki yaygın tek düze ara yüzlü yazılımların aksine Elektronik Bilet Sistemi kendine özgü tasarımıyla öne çıkmaktadır.

Personellerin, seferleri, ilk bakışta kolayca okuyabilmeleri, araç içi satış durumunu tek bakışta analiz edebilmeleri için en uygun renklendirme ve görüntüleme yapısının sunulması hedeflenmektedir. Bay ve bayan işlemler, rezervasyonlar, biletler, yoldan dolu koltuklar ve misafir biletleri gibi farklı tipteki işlemleri için farklı renkte koltuklar, terminaller, acenteler, internet satışları, üçüncü taraf acente işlemleri, engelli, öğrenci ve çocuk indirimli satışlar için farklı simgeler ve daha birçok detay ile sefer planını anlamak çok daha basit bir hal almıştır.

Bilet ve rezervasyon detayları, araç ve hareket bilgileri, u-etds referans numaraları, genel ve özel sefer notları gibi ayrıntılar, sefer planı ile aynı ekranda sunulmaktadır. Bu sayede sefer ile ilgili tüm bilgilere erişim hızlandırılmakta, zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlanmaktadır.

ebsdesign
blank

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI ALTYAPISI İLE TAM ENTEGRASYON

U-ETDS ve HES Kodu sistemi ile tam entegre olarak çalışmaktadır.

Herhangi bir seferin faturalanması esnasında, sefer, araç ve yolcu bilgileri otomatik olarak bakanlık altyapısına iletilir. Bakanlık tarafından verilen referans numaraları ekranda görüntülenir.

U-ETDS sisteminde yaşanabilecek erişim sorunlarına karşı havuz yapısı ile bilgilerin sisteme erişilebilen daha sonraki bir zamanda entegre edilmesi sağlanmaktadır.

Yazıhane, web, mobil ve üçüncü taraf bilet satış sistemlerinden yapılan işlemlerde gerektiği takdirde yolcuların HES Kodu girişleri yaptırılarak güvenli yolculuk için gerekli kontroller otomatik olarak yapılmaktadır.

Bilet satışı yapıldıktan sonra sefer zamanı gelinceye kadar ilgili seferdeki yolcuların HES kodları belirli periyotlarda kontrol edilir. Sefer zamanı gelinceye kadar yolculuk yapması RİSKLİ hale gelmiş olan yolcular için ekranda gerekli uyarılar verilir. Bu sayede RİSKLİ yolcular tespit edilerek seyahatin iptal edilebilmesine olanak sağlanır.

E-Bilet Uygulaması

E-Bilet sistemi ile tam entegre olarak çalışmaktadır.

E-Bilet yani Elektronik bilet, otobüs, uçak ve deniz otobüsü şirketlerinde taşıma hizmeti sağlayan elektronik sözleşmedir. Kâğıt yerine tüm bilgilerin elektronik ortamda tutulmasıdır. Unutulma, kaybolma, çalınma riski olmayan e-bilet sayesinde kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

ebilet
internationall

ULUSLARARASI YOLCU TAŞMACILIĞINA TAM UYUMLU

Çoklu dil desteği ile farklı ülkelerde şubeleri bulunan firmalar için kullanım kolaylığı sağlanmaktadır. Farklı lokasyonlardaki her bir satış noktası için farklı bir dil belirlenebilir.

Yabancı uyruklu yolcular için uyruk ve pasaport bilgisi girişi mümkündür. Ayrıca özel pasaport okuyucu cihazlarla bilgi girişi hızlandırılarak iş yükü hafifletilebilir.

Her bir şube için farklı bir çalışma para birimi belirlenebilir. Entegre döviz kuru desteği ile fiyat listeleri satış esnasında, gerçek zamanlı olarak işlemi yapan şubenin para birimine çevrilerek tahsilat imkânı sunulmaktadır.

MOBİL SATIŞ

Android & IOS işletim sistemini kullanan mobil cihazlar için geliştirilen uygulama, sistem ile gerçek zamanlı entegre olarak çalışır. Mobil uygulama üzerinden yapılan tüm işlemler aynı anda satış sistemine yansımakta, mükerrer işlemlerin önüne geçilmektedir.

Firmaların kendi isimleri, logoları ile Android & IOS uygulama mağazalarında mobil uygulama yayınlanabilir.

Mobil uygulama üzerinden sefer sorgulama, bilet satışı yapılabilir, üyelik işlemleri, geçmiş işlemler listesi gibi bilgilere erişilebilir.

buymobile
netselling

İNTERNET SATIŞI

Firmaların Elektronik Bilet Sistemi ile internet üzerinde satış yapabilmeleri mümkündür. İnternet satışları gerçek zamanlı olarak sistem ile entegre çalışmaktadır. İnternetten yapılan tüm işlemler aynı anda satış sistemine yansımakta, mükerrer işlemlerin önüne geçilmektedir. Ayrıca firmaların kendi internet siteleri için geliştirilen bir modül sayesinde satış sistemi entegrasyonu yapılabilmektedir.

İnternet üzerinden yapılan satışların iadesi sanal pos entegrasyonu sayesinde uygulama içerisinden doğrudan kullanıcı kredi kartına aktarılacak şekilde yapılabilir.

Internet üzerinden merkez haricindeki şubeler adına satılan biletlerden komisyon alınabilmektedir.

ÜÇÜNCÜ TARAF BİLET SATIŞ SİSTEMLERİ

Sistem oBilet, BiletAll gibi üçüncü taraf bilet satış sistemlerine entegre edilebilir.

İstenilen tarih aralıklarında, istenilen seferler bu sistemlerde satışa açılabilir veya satışa kapatılabilir.

Üçüncü taraf satış sistemleri için ayrı ayrı fiyat listeleri belirlenebilir.

app_integration
aracicibilet1

ARAÇ İÇİNDE BİLET SATIŞI

Geliştirilen mobil uygulama ile herhangi bir android mobil cihazdan veya özel olarak temin edilebilecek termal yazıcılı mobil cihazlar ile araç içerisinde ve internet erişiminin olduğu herhangi bir yerde rezervasyon ve bilet satışı yapılabilmektedir.

Mobil acente uygulaması ile yoldan yapılan bilet satışları anında sisteme kaydedilerek, kayıp kaçak işlemlerin önüne geçilebilir.

Uygulamadaki kasa sistemi sayesinde araç nakit yönetimi kontrol altında tutulabilir.

GPS sinyallerinin merkez sisteme aktarılması ile aracın veya kullanılan mobil cihazın anlık durumu harita üzerinde görüntülenebilir.

ÜYE KART VE İNTERNET ÜYELİĞİ

Firmalar bastırabilecekleri üye kartları veya sadece kimlik numaraları ile üye kaydı yapabilmektedirler.  Firmaların farklı topluluklarla yapabilecekleri farklı indirim anlaşmaları için üye grupları tanımlanabilir. Belirli bir gruba dahil edilebilen üyeler, işlem yaptıkça puan toplayarak, puanları belirlenen alt sınırı aştığında bedava yolculuk yapabilirler.

Ayrıca İnternet sitesi üzerinden üye kaydı yaptırılarak, üyelerin yaptıkları işlemleri kendilerinin görüntüleyebilmeleri de sağlanmış olur.

Üyelik sistemi, firmayı sık sık tercih eden yolcuların bilgilerinin her seferinde tekrar tekrar girilmesinin de önüne geçmektedir. Bilet satış ekranlarında yer alan kısa yollarla üye bilgileri üzerinden hızlı bilet satışı yapılabilir.

Üyeler kaydedilirken alınan cep telefonu numaraları sayesinde, üyelere otomatik olarak doğum günü mesajı gönderilebilir.

app_integration
detayli

DETAYLI FATURALANDIRMA SEÇENEKLERİ

Firma ve şube bazında yapılabilecek ayrıntılı hesap parametreleri ile farklı çalışma ve hesaplama kültürüne sahip farklı firmalar için tek nokta faturalama çözümü sunulmaktadır.

Şube veya güzergah bazında özelleştirilebilen komisyon, işçilik, servis gibi kesintilerin oransal veya sabit olarak belirlenmesi
Farklı seviyelerdeki toplam hasılatlar için farklı kesinti oranlarının belirlenmesi
Hesap sonrası biletlerin, aracın sonraki seferinde hesaba eklenmesi
Kalan yolcu biletlerinin, aracın sonraki seferinde hesaptan kesilmesi
Bilet başına sigorta poliçesi kesilerek hesaba yansıtılması
Bilet gideri (kelle, çorba ücreti) belirlenerek araç hesabından kesilmesi
İnternet, mobil biletleri, kredi kartlı satışlar için belirlenen oranlarda komisyon alınabilmesi
Farklı şube adına yapılan satışların, internet satışlarının araç hesabından kesilerek merkez muhasebe tarafından takip edilebilmesi
Hesabı çıkaran şubenin farklı bir şube adına yaptığı satışların araç hesabına ödenerek mahsup edilebilmesi
İkramlık malzemelerin belirlenebilmesi ve hesaba yansıtılması
Araçlara eksik veya fazla ödeme yaptırılarak, şube veya araç cari mahsuplaşmasının sağlanabilmesi
Hesap pusulası basımı gibi temel seçeneklerin yanı sıra çok sayıda alternatif hesaplama parametresi ile faturalandırma işlemleri en ince detayları ile bilgisayar ortamında gerçekleştirilebilmektedir.

PROMOSYONLU SATIŞ DESTEĞİ

Bilet fiyatlarına belirli tarihlerde geçerli olacak şekilde promosyon uygulaması yapılabilir.

Belirli şubelerde, seferlerde veya koltuklarda geçerli olmak üzere; sefer için satılacak ilk “n” sayıda bilet için veya sabit bazı koltuklar için indirimli bilet satışı tanımlanabilir.

blank
kasax500

KASA VARDİYA SİSTEMİ

Satış elemanlarının vardiya içerisinde yaptığı tüm işlemler belirli kalemler halinde gelir ve gider şeklinde kasa hesaplarına yansıtılarak vardiya sonunda çıktı alınarak hesap teslimi yapılır. Kasa içeriğine ekstra gelir veya gider maddeleri eklenebilir, personeller aralarında veya muhasebeye para transferi yapabilirler. Kasa sisteminin kullanılıp kullanılamaması, personelin gider yazabilmesi, transferler gibi tüm işlemler yetkilendirme yapılarak kullanılır.

BİLET & FATURA ZİMMETLEME

Firmalar kendileri adına satış yapan acenteleri için, gönderecekleri bilet ve fatura gibi evrakları seri numarası ve geçerli olacağı tarih aralığı bazında ilgili acenteye zimmetleyebilirler.

Satış acentelerinin sadece kendilerine zimmetlenen bilet veya faturaları kullanabilmeleri sağlanabilir. Zimmetli evraklar ile ilgili olarak kullanım raporları alınabilir.

kasavardiya
auth

AYRINTILI YETKİLENDİRME YAPISI

Elektronik Bilet Sistemi, uzun yıllar boyunca yapılan sayısız geliştirmeler ile  birçok farklı firmanın farklı ihtiyaçlarına cevap verebilecek ayrıntılı bir parametrelerle yetkilendirme yapısına sahip hale getirilmiştir.

Şubeler, acenteler ve kullanıcılar bazında çok sayıda yapılandırma seçeneği ile firmalar istedikleri sonuca tam olarak ulaşabilirler.

ENTEGRE SMS SİSTEMİ

İşletmenin anlaşmalı olduğu veya firmamızdan temin edilebilecek SMS aboneliği üzerinden, yazıhane, web veya mobil bilet satışlarında, rezervasyon işlemlerinde veya üye doğum günlerinde otomatik SMS gönderimi yapılabilir.

Belirli kriterlere sahip yolcular raporlanarak toplu SMS gönderimi yapılabilir.

Gönderilecek SMS şablonları her bir SMS türü için ayrı ayrı belirlenebilir. Farklı şubeler için farklı abonelikler ile ilgili olarak SMS profilleri tanımlanabilir.

sms
reader

KİMLİK VE PASAPORT OKUYUCU DESTEĞİ

Pasaport ve yeni nesil kimliklerde yer alan MRZ kodları ile yolcuya ait isim, kimlik/pasaport gibi bilgiler, bu işlem için özel olarak üretilmiş cihazlar ile anında bilgisayar ortamına aktarılabilmektedir.

Elektronik Bilet Sistemi yaygın MRZ okuyucu cihazlara tam destek sunarak, personellerin iş yükünü hafifletir, araç hareket saatinde olası yığılmaların önüne geçer.

GENİŞ YAZDIRMA SEÇENEKLERİ

Tüm marka ve modellerde, nokta vuruşlu, termal, lazer veya mürekkep püskürtmeli yazıcılar için kullanım desteği mevcuttur.

Farklı nokta vuruşlu yazıcı türleri için farklı ESC/P komutları kullanılabilir. Her bir şube, acente veya yazıcı türü için farklı bilet ve fatura tasarımları oluşturulabilir.

print
log
HERŞEYİ KAYDEDER

OLAY YÖNETİCİSİ (LOG)

Sistem üzerinde gerçekleştirilen tüm işlemler eş zamanlı olarak olay yöneticisinde kayıt altına alınır. Kim, nerede, ne zaman, ne yapmış sorularının cevabına olay görüntüleyicisinden ulaşılabilir.

DETAYLI RAPORLAMALAR

Detaylı sefer raporu
Sefer toplamları
Sefer hasılat raporu
Sefer komisyon raporu
Sefer araç cari raporu
Sefer şube cari raporu

Detaylı bilet raporu
Bilet toplamları
İnternet bilet toplamları
İleri tarihli bilet listesi
İleri tarihli bilet toplamları
Detaylı kasa işlem raporu

Detaylı kasa işlem raporu
Kasa işlem toplamları
Detaylı kasa bakiye raporu
Kasa bakiye toplamları
Detaylı yolcu listesi
Yolcu telefon listesi

blank