Kayseri Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Proje Durumu
Tamamlandı

Proje Tarihi
Haziran 2018

Lokasyon
Kayseri, TÜRKİYE

ECELMS RFID Çamaşırhane Yönetim Sistemi

Kayseri Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ATM Sağlık Kayseri Yatırım ve İşletme A.Ş. uhdesinde YDA tarafından yapımı gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük şehir hastaneleri arasında yer alan 1607 yataklı 415 Milyon Avro toplam yatırım değerine sahip Kayseri Şehir Hastanesi 5 Mayıs 2018 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı.

Kayseri Şehir Hastanesi; 466.379 m² kapalı alan ve 281.480 m² açık alana kurulu olup 500 yataklı Genel, 273 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk, 200 yataklı Fizik Tedavi, 100 Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri, 120 yataklı Psikiyatri ve 414 yataklı Kalp Damar hastanesi, 413 Poliklinik Odası; Erişkin, Çocuk, Yeni Doğan, Yanık Yoğun Bakım ve KVC Yoğun Bakım olmak üzere toplam 253 Yoğun Bakım Ünitesi; 43 Ameliyat Masası ile toplam 1.607 yataklı bir hastanedir.

Kampüs içinde 3200 araçlık kapalı, 200 araçlık açık otoparkın yanı sıra helikopter pisti bulunmaktadır. Hastane bünyesinde 10 adet Erişkin ve 10 adet pediatrik olmak üzere 20 yataklı Kemik İliği Tranplantasyon (KIT) merkezi bulunmaktadır. Kayseri Şehir Hastanesi modern ve ferah yapısıyla, tek ve çift kişilik hijyenik ve geniş odaları, temiz ve ferah sosyal alanları ile hem çalışanlarına hem de hastalarına en yüksek standartlarda hizmet sunabilmek amacıyla hayata geçen bir projedir.

Spor merkezi, kütüphane, konferans salonları, kafe ve restoranları, çocuk oyun alanları, spor merkezi, kapalı havuzu, spor salonu gibi ticari ve sosyal alanları ile çalışanlarına da iş hayatında sosyal hayatın konforunu sağlamaya yönelik bir hastane olarak planlandı.

Bu bağlamda hastane bünyesindeki çamaşırhanede Ece Yazılım tarafından geliştirilmiş olan ECELMS Çamaşırhane Yönetim Sistemi tercih edilmiştir.