Yozgat Şehir Hastanesi

Proje Durumu
Tamamlandı

Proje Tarihi
Aralık 2016

Lokasyon
Yozgat, TÜRKİYE

ECELMS RFID Çamaşırhane Yönetim Sistemi

Yozgat Şehir Hastanesi

Yozgat Şehir Hastanesi Kamu Özel İşbirliği (PPP) modeliyle Rönesans tarafından hayata geçirilmiştir. Yozgat’ın merkez ilçesinde, toplam 142.000 metrekare alan üzerine kurulan şehir hastanesi, 475 yatak kapasitesiyle şehrin yanı sıra tüm bölgeye hizmet vermeyi sürdürmektedir.

12 Ocak 2017 tarihinde hasta kabulüne başlayan ilk şehir hastanesi, ayrıca Türkiye’nin LEED GOLD sertifikasına sahip olan ilk hastane projesi olarak da öne çıkmaktadır.

Bünyesinde genel hastane birimine ek olarak, akut, yeni doğan yoğun bakım ünitesi, yoğun bakım ünitesi, radyoloji, anjiyo ünitesi, kemoterapi ünitesi, nükleer tıp ünitesi ve fizyoterapi merkezi de bulunduran hastane dünyanın en ileri standartlarında sağlık hizmeti sunmaktadır.

Bu bağlamda hastane bünyesindeki çamaşırhanede ise Ece Yazılım tarafından geliştirilmiş olan ECELMS RFID Çamaşırhane Yönetim Sistemi tercih edilmiştir. Projemiz, iş akış modeli, HBYS ve güvenlik kapıları entegrasyonu ile RFID ile tekstil takibi alanında tam bir çözüm olarak hizmet sunulan Türkiye’nin ilk projesi olmuştur.

2016 yılı Aralık ayında çalışmaları tamamlanan sistemimiz halen başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.